Fundacja Centrum Praw Kobiet - Finanse

Nasza biblioteka

  • Od przemocy ekonomicznej do niezależności
    Poradnik finansowy dla kobiet
  • Przemoc ekonomiczna
    Przemoc ekonomiczna
  • Wybieram życie
    Wybieram życie

Kalendarium wydarzeń

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Nawigacja

Jesteś tutaj:

Treść strony

Cele i założenia projektu

 

Trudna sytuacja materialna i lęk przed życiem w ubóstwie jest jedną z głównych przyczyn, dla których wiele kobiet nie odchodzi z krzywdzącego związku. Kobiety często rezygnują z własnego szczęścia dla dobra swoich dzieci – w obawie, że same nie będą w stanie zapewnić im godnego i szczęśliwego życia. W efekcie cierpią zarówno one same, jak ich dzieci, wychowywane w atmosferze przemocy, co niemal zawsze prowadzi do trwałych zaburzeń emocjonalnych i problemów w życiu ich przyszłych rodzin. 

Dzięki współpracy merytorycznej i wsparciu finansowemu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, Centrum Praw Kobiet w 2011 zaczęło realizować autorski program edukacyjno-poradniczy skierowany do kobiet doświadczających przemocy oraz dziewcząt z grup marginalizowanych społecznie, m.in. z powodu  przemocy w rodzinie.

Głównym celem programu jest pogłębienie wiedzy, podniesienie kompetencji i ukształtowanie umiejętności dziewcząt i kobiet w dziedzinie gospodarowania finansami osobistymi, w zakresie rozsądnego korzystania z pożyczek i kredytów bankowych, zarządzania budżetem domowym oraz planowania przyszłości finansowej – w tym również zabezpieczania się przed ryzykowanymi decyzjami finansowymi i ich skutkami.

Zarówno dziewczęta, jak i dorosłe kobiety, które biorą udział w naszym programie, dzięki uzyskaniu wiedzy, kompetencji i umiejętności umożliwiających im samodzielne radzenie sobie w sprawach finansowych, zwiększają swoje szanse na uzyskanie niezależności materialnej. Wolne od obaw o przyszłość, mogą odważniej decydować o swojej przyszłości i opuścić stosującego przemoc męża lub partnera. Poprawią w ten sposób życie swoje i swoich dzieci. Celem szkoleń przeznaczonych dla dziewcząt z rodzin, w których panuje przemoc, jest zwiększenie ich szansy na lepsze i niezależne życie w przyszłości oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa związania się ze stosującym przemoc mężczyzną.

Obecnie w ramach Drugiej Edycji Programu, która potrwa do sierpnia 2013, oprócz warsztatów edukacyjnych odbywają  się m.in. spotkania z komornikami.

 

Sonda internetowa

Co robisz z oszczędnościami?
trzymam w banku
44%
inwestuje na giełdzie
4%
chowam "w skarpecie"
5%
natychmiast je wydaję
4%
nie mam oszczędności
43%
oddane głosy: 135

Newsletter

Chcę otrzymywać wiadomości dotyczące aktywności w poszczególnych programach Centrum Praw Kobiet

Materiały promocyjne

Europejski Fundusz Spójności
Program Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Wsparcie instytucji państwowych
Miasto Stołeczne Warszawa
logo
centrum sztuki impart
Women's World Day of Prayer